آسانسور باری

همانطور که ما انسانها برای جابجایی بین طبقات ساختمان از آسانسور استفاده می کنیم. نیاز داریم تا بارهای خودمان را نیز با آسانسور جابجا کنیم اما از آنجایی که آسانسورهای معمولی به علت محدودیتهای که دارند توانایی جابجایی بارها را ندارند باید از آسانسورهای مختص حمل بار استفاده کرد.

آسانسور باری

آسانسورهای نفر بر در مقابل آسانسورهای باری از وزنه تعادل آسانسور متفاوتی استفاده می کنند. که مناسب ترین این وزن های تعادلی، وزنه چدنی آسانسور می باشد. برای مشاهده قیمت وزنه چدنی آسانسور روی لینک کلیک کنید.

آسانسور های باری بعد از آسانسور های مسافری دارای اهمیت بسیار فراوانی در ساختمان های امروزی هستند به طوری که در بسیاری از ساختمان ها خلا عدم وجود آسانسور های باری به چشم میخورد. در بسیاری از ساختمان ها به دلایل مختلف تنها به تامین آسانسور های مسافری بسنده میشود حال آنکه آسانسور های مسافر بر با توجه به تزیینات ،ظرفیت ابعاد ورودی و ارتفاع کابین و مسائل ایمنی برای حمل وسایل و بار مناسب نیستند.این در صورتیست که مدل های آسانسور های باری یا باربر بسیار کارامد و در بسیاری از ساختمان ها لازم هستند.

آسانسور باری

در عصر امروز که زندگی اکثر افراد آمیخته با تکنولوژی می‌باشد، وجود برخی اقلام در زندگی روزمره بسیار عادی است. یکی از این اقلام پیشرفته الکترونیکی، آسانسور ها هستند. امروزه اکثر افراد زمانی که وارد ساختمان‌ های اداری یا مسکونی می‌شوند، وزنه چدنی آسانسور ناخودآگاه به دنبال درب آسانسور می‌گردند تا برای جابجایی بین طبقات از آن‌ ها استفاده کنند.

در کنار این نوع از آسانسور ها که برای جابجایی افراد استفاده می‌شود، نوعی دیگری از آسانسور ها وجود دارند که بیشتر در محیط‌ های اداری و به‌منظور جا به جایی اجسام مورد استفاده قرار می‌گیرند.

آسانسور باری مسافری، یکی از انواع آسانسور است که مخصوص حمل بار طراحی شده ولی به تمام ادوات ایمنی و تمهیدات لازم برای حمل مسافر نیز مجهز شده است. این نوع دستگاه کاربرد وسیعی در انواع ساختمان ها دارد که مشخصات فنی عمومی آن بشرح زیر می باشد.

آسانسور باری

مزایای استفاده از آسانسور باری چیست؟

یکی از بهترین مزایای استفاده از آسانسور باری ، این است که می توان برای حمل اشیاء و تجهیزات مختلف از آن استفاده کرد. این نوع آسانسور ها را می توان در هتل ها و … مشاهده کرد. از این آسانسور برای خدمت رسانی در مکان های گوناگون استفاده می شود. این موضوع سرعت ارائه خدمات و تسهیلات را افزایش می دهد.

آسانسور باری چیست؟

سیستم های آسانسور که در ساختمان های مختلف نصب می شوند، دارای انواع مختلفی هستند. یکی از این مدل آسانسورها، آسانسور باری می باشد. این آسانسور ها برخلاف آسانسور های حمل مسافر، کاملا هدفمند نصب می شوند تا بتوانند فشار را بهتر تحمل کنند. قیمت وزنه چدنی آسانسور

به طور کلی باید آسانسور باربر را به سه نوع اصلی دسته بندی نماییم.

  • آسانسورهای هیدرولیکی
  • آسانسور های کششی با یک اتاقک ماشینی
  • آسانسور های کششی فاقد اتاقک ماشینی

آسانسور برج میلاد

هر یک از این اسانسور ها با یکدیگر متفاوت هستند. علاوه بر آن این نمونه از آسانسور ها، با آسانسور های حمل مسافر نیز متفاوت می باشند. اجازه دهید در مورد هر یک از نمونه های آسانسور باری اطلاعاتی به دست آوریم.

آسانسور باربر بطور گسترده برای بلند کردن کالا یا پالت ها بین کف ساختمان و انبار استفاده می شود. این آسانسورها می توانند هم در داخل خانه و هم در خارج از منزل مورد استفاده قرار گیرند. از این آسانسورها عمدتا در خط مونتاژ کارخانه، انبار کالا، پارکینگ، اسکله، ساخت و ساز، تدارکات و غیره استفاده می شود.

در آسانسور باربر نیز همانند سایر آسانسورها، ایمنی و امنیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ارتفاع این آسانسورها از 1 تا 20 متر است و می توان آن را طبق الزامات مشخصات ویژه نردبان های آسانسور سفارشی کرد. این آسانسورها مجاز به حمل کالاهای خطرناک قابل اشتعال و مواد منفجره نیستند.

تفاوت آسانسورهای باربر با آسانسوهای مسافربر، در ظاهر و دکوراسیون داخل کابین است. در واقع کابین این آسانسورها به گونه ای طراحی شده است که مناسب حمل افراد نمی باشد.

آسانسور برج میلاد

مزایا و خصوصیات آسانسور باربر

اگر شما هم در برج ها و مجتمع های ارتفاع بالا زندگی می کنید حتما خلا وجود آسانسور باربر را احساس کرده اید. متاسفانه در برخی از بناها معمولاً به علت ملاحظات زیربنا تنها به تأمین آسانسورهای مسافربر بسنده می گردد، و از ناچاری از آسانسورهای مسافربر برای حمل بار استفاده می کنند که این امر غیر کارشناسی و غیر اصولی است چا که آسانسورهای مسافربر با توجه به تزئینات، ظرفیت، ابعاد ورودی و ارتفاع کابین و موارد فنی و ایمنی جهت جابجایی بار و اثاثیه منزل مناسب نیستند.
برای خرید وزنه چدنی آسانسور و اطلاع از قیمت وزنه چدنی آسانسور همین الان تماس بگیرید.

آسانسورهای باربر جهت حمل و نقل وسایل بین طبقات مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین می توان برای انتقال پرونده‌ها و مستندات از یک بخش به بخش دیگر از این نوع آسانسورها استفاده کرد. آسانسورهای باربر کاربرد مختلفی دارد بطور مثال در هتل‌ها از آسانسور باربری به منظور حمل وسایل اساسی از طبقه‌ای به طبقه دیگر استفاده می‌شود. چنین مواردی می‌تواند شامل غذا در آشپزخانه یا چمدان مشتریان در محل اقامت آنها باشد. در این آسانسورها پنلهای کابری مناسب و تزئینات مقاوم در برابر خط و خش به آسانسورهای باربر امکان حمل بار را به راحتی فراهم می نمایند.

استاندارد آسانسور باربر و موارد مهم در طراحی

ساختمان مکانیکی آسانسور باربر به نوعی طراحی میشود که فقط برای استفاده از اشیا مورد استفاده قرار میگیرد .

برای کف آسانسور باربر از ورق های آجری شکل استفاده میشود .

برای استفاده از سیم بکسل به دلیل ایمنی و اطمینان بالا کاربرد اسانسور باید متناسب با ظرفیت اسانسور از سه سیم بکسل یا بیشتر استفاده کرد .

به همین دلیل از یک سمت تمام کابل فولادی که به حسگر فشار متصل میشود تا در زمانی که کابل ها پاره شوند آسانسور خاموش شود .

در بالای آسانسور باربر سیستم اضطراری وجود دارد که در مواقع قطعی برق حرکت آسانسور دچار مشکل نشود .

بالابرها از نظر اندازه و شکل و وزن بار باهم دارای تفاوت هایی هستد .

ابعاد و ساختار اتاقک آسانسور باربر به گونه ای میباشد که برای انسان ها قابل استفاده نمیباشد .

البته لازم به ذکر است که در بسیاری از این آسانسور ها ظرفیت یک یا دو نفر برای جا به جایی بار در نظر گرفته میشود .

استاندارد طراحی سطح کف کابین آسانسور های باربر 1متر مربع و عمق آن 1 متر میباشد و ارتفاع آن از 1/2بیشتر نباید باشد .

این ابعاد ، مواردی هستند که در استاندارد های آسانسور باربر از آن یاد شده است .

سیستم حرکت آسانسور باربر دارای دو قرقره میباشد .

این آسانسورها میزان وزنی از 2300کیلوگرم تا 4500 کیلوگرم را میتواندد تحمل کنند .

ویژگی های آسانسورهای باربر

طراحی شده برای کاربردهای صنعتی و تجاری

سازگاری با محیط زیست با استفاده از روغن های هیدرولیکی

جا به جایی وزن های بالا در کارگاه شما

ایمنی بالا

هزینه سرویس پایین در مقایسه با سایر آسانسورها یعنی این آسانسورها احتیاج کمتری به بازرسی ماهیانه توسط متخصصین دارند و خرابی کمتری را در بر میگیرند .

استهلاک پایین قطعات و قیمت پایین تعویض هنگام خرابی (قیمت وزنه چدنی آسانسور)

آسانسور باری یا خدماتی: کدام یک مناسب شماست؟

بسیاری از سازمان ها و تاسیسات بدون تأمل کافی در مورد نیازهای واقعی خود ، به طور خودکار تصمیم به نصب آسانسور خدماتی می گیرند در حالی که جهت طراحی یک آسانسور باری نیاز به تخصص خاص در این رسته بوده و از لحاظ زیبایی شناختی تفاوت های عمده ای با آاسانسور مسافربر دارد .

اغلب سازمان ها آسانسور باری را انتخاب مناسب تری برای نیاز های خود می دانند ، چراکه در مدل های روز انتخاب جدید و جالبی محسوب می شود . در اینجا تفاوت بین این دو مورد را بررسی نموده وبیان می کنیم که چرا آسانسور باری در صنعت تاسیسات آسانسور گام های بلندی برداشته است .

چه عاملی صنعت آسانسور باری را پیش می برد؟

در ابتدا، بیایید به بررسی دلایل افزایش تقاضا برای آسانسور باری بپردازیم . طبق مطالعه اخیر این صنعت ، عوامل مختلفی وجود دارد از جمله :

• افزایش تقاضا برای بیمارستان ها

• استفاده بیشتر در انبارها

• افزایش استفاده در صنعت ساخت و ساز

• افزایش جهانی تعداد آسمان خراش ها

• تقاضای آسانسورهای باری الکترونیکی

• استفاده در بارگیری وسایل نقلیه موتوری

• پیشرفت در تکنولوژی آسانسور حمل بار

تنوع طراحی متناسب با خواست مشتری

خدمات ارزان و راحت تر

کابین آسانسور باری

برای ساخت کابین آسانسور حمل بار معمولاً از کف ‌های فولادین غیر لغزنده و بدنه فولادین جهت دوام بیش تر در برابر بارهای سنگین، استفاده می ‌شود. همچنین ابعاد کابین آسانسور باربر جهت سهولت در جابجایی بار نسبت به آسانسور های مسافربر با ارتفاع بیش تر و عریض تر برای حمل بار نصب و اجرا می شوند. درب‌ کابین آسانسور باربری نیز عمدتا از وسط و به صورت قائم باز می ‌شود تا باعث صرفه جویی در فضا گردند و حمل بار به راحتی صورت گیرد. با توجه به سادگی طراحی کابین آسانسور حمل بار ، قیمت اسانسور باربر در مقایسه با نمونه های مسافربر با وجود ابعاد بزرگتر بسیار مقرون به صرفه است.

آسانسور باری

آسانسورهای باری یا حمل و نقل در ساختمان های امروزی پس از آسانسورهای مسافربری بسیار مهم هستند، به طوری که در بسیاری از ساختمان ها کمبود آسانسورهای حمل بار وجود دارد. یکی از بهترین ویژگی های آسانسور باری تزیینات مقاوم در برابر خط و خراش و همچنین طراحی بار ویژه برای درب هایی با عرض گسترده تر و کابین های ارتفاع بالاتر برای بار و مبلمان طراحی اشاره کرد و در ادامه با دیگر ویژگی های آسانسور باری آشنا می شویم.

ابعاد آسانسور باری مسافری

ابعاد کابین مانند هر آسانسور دیگری الزاما متناسب با ظرفیت بار تعیین می شود. در تناسب با ظرفیت مفید، یک محدوده مجاز برای مساحت مفید کابین در استاندارد تعیین شده است. ابعاد کابین شامل عرض و عمق باید بنحوی انتخاب شوند که ضمن براوردن نیازهای کاربری، مساحت مجاز را تامین نمایند. ابعاد چاه و چاهک آسانسور باری مسافری نیز باید طبق استاندارد طراحی شوند.

نگه داری آسانسور باربر

برای اینکه بتوانید از آسانسور باری به مدت طولانی بهره مند شوید، بهتر است نکات مهم در مورد نگه داری و تعمیر آن را مورد توجه قرار دهید.

آسانسورهای باری با تحمل فشار زیادی همراه هستند. بنابراین بررسی و بازدید به موقع از آن ها اهمیت زیادی دارد. برای این بازدید و بررسی باید از نیروی متخصص و کارشناس کمک بگیرید. در این صورت وجود این نوع آسانسور با عملکرد بهینه همراه خواهد بود. بررسی باید به شکل دوره ای انجام شود. برای ایمنی بیشتر باید تست های مختلفی بر روی دکمه های فرود، کابین آسانسور، دکمه های ایمنی درون کابین، طناب آسانسور و … انجام دهید. شکستگی درب آسانسور نیز از موارد امنیتی است که باید تعویض یا تعمیر شود.

آسانسورها با جان افراد در ارتباط هستند. بنابراین باید مورد بررسی مستمر باشند. این موضوع با شدت بیشتری برای آسانسورهای مسافربر و حتی باری انجام می شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و استعلام قیمت