لقمه آسانسور همراه با قیمت روز از درب کارخانه

یکی از مهمترین قطعات آسانسور همین لقمه یا پشت بند ریل آسانسور می باشد. این قطعه با اینکه ظاهر ساده و کوچکی دارد اما نقش بسیار مهم و کلیدی را بازی می کنید.

برای دریافت قیمت روز لقمه آسانسور به واتساپ پیام دهید.

لقمه آسانسور

قیمت لقمه آسانسور

شما مشتریان گرامی می توانید برای خرید لقمه آسانسور بصورت مستقیم از درب کارخانه و با کمترین قیمت با کارشناسان ما تماس بگیرید. یا از طریق واتساپ پیام دهید.

کاربرد لقمه 

از جمله کاربردهای مهم آن محکم نگه داشتن و ثابت ماندن اجسام نگهدارنده به هم است. مثلا برای محکم نگه داشتن سنسور شالتر به ریل آسانسور.

انواع لقمه ریل آسانسور

لقمه ها معمولا به دو نوع پرسی و قالبی دسته بندی می شود این لقمه ها از جنس چدن یا فولاد است. این لقمه ها در مدل ها و کیفیت های مختلفی دارند و با توجه به نوع آسانسور مورد استفاده قرار می گیرند.

لقمه یا گاهی اوقات آن را بست آسانسور نیز می نامند با توجه به هر آسانسور تعیین می شود. و حتما باید آنرا دائما چک و بررسی کنید چون اگر که بیش از چند سال دارید از آن استفاده می کنید همچنان باید استحکام خود را حفظ کند.

البته گاهی اوقات ممکن است که هیچ آسیبی نبیند و کاملا سالم بماند. البته درجه حرارت و منبسط شدن ریل هم ممکن است در این لقمه ها تاثیراتی ایجاد کنند که در نتیجه باعث شل شدن آنها شود.

نحوه نصب لقمه ریل آسانسور

نصب این لقمه ها حتما باید توسط کارشناسان انجام شود و این نکات را نیز رعایت کنند.

لقمه باید بطور کامل روی براکت قرار گیرد. چنانچه به هر دلیلی لقمه کج باشد یا سفت بسته نشود باید دقت کنید که ممکن است ایراد از بست نگهدارنده باشد و باید فورا آنرا عوض کنید.

  • هر براکت با دو لقمه‌ ی ریل به ریل متصل می شود.
  • انتخاب لقمه بستگی به نوع براکت و ریل آسانسور دارد.
  • در هنگام نصب بست آسانسور باید تمامی سطح آن بر روی براکت قرار داشته باشد.
  • در طول سالیان متمادی و حتی پس از نشست ساختمان، لقمه ی ریل آسانسور نباید حالت ثابت و محکم خود را از دست بدهد و شل شود.

کارشناسان به هیچ وجه نباید کنار درب و ریل شروع به جوشکاری کنند زیرا در آینده باعث ایجاد مشکلاتی می شود.

معمولا ساختمانهای بلند که هنگام وقوع زلزله آسیب پذیرتر هستند مانند برج های مخابراتی باید دقت داشته باشند که در انتخاب نوع آسانسور، کابین و لقمه ها دقت بیشتری داشته باشند و هنگام نصب لقمه ریل ها تمامی مشکلات احتمالی پوشش داده شود.

لقمه آسانسور مبین

همانطور که گفته شد از این لقمه ها برای محکم و ثابت ماندن ریل ها استفاده می گردد. و قیمت ناچیزی هم دارد اما از مهمترین قطعات در ساخت آسانسور بشمار می آید.

لقمه ریل آسانسور

مهمترین وظیفه لقمه متصل کردن ریل به براکت آسانسور می باشد. یعنی هنگام استفاده از لیمیت سوئیچ از این لقمه ها برای ثابت نگه داشتن سنسور شالتر به ریل استفاده می شود.

پشت بند ریل آسانسور

باید دقت داشته باشید که کیفیت لقمه ای که استفاده می کنید کاملا استاندارد باشد. زیرا ممکن است بر اثر وقوع زلزله یا بر اثر مرور زمان این قطعات مقاومت خود را از دست بدهد یا شل شود.

نحوه نصب آن نیز بدین صورت است که ابتدا باید براکت آسانسور را نصب کنید.  سپس لقمه را روی سواخ پیچ براکت قرار داده و پیچ کنید.

لقمه جزو قطعات کوچک آسانسور محسوب می شود با اینکه قیمت بسیار کمی دارد اما برای استحکام و ثابت ماندن ریل و براکت استفاده می شود.

برای محاسبه اینکه به چه تعداد لقمه نیازمند هستید کافیه به این بخش توجه کنید. معمولا برای محاسبه تعداد براکت ابتدا تعداد ریل های مورد استفاده را در 3 ضرب می کنیم و سپس آنرا در 2 ضرب می کنیم تا تعداد لقمه ها به دست آید.

مثلا در یک آسانسور که هفت طبقه دارد و در هفت جا توقف می کند 10 جفت ریل مورد نیاز است. که به عبارتی می شود 30 جفت براکت و 60 جفت لقمه.

هنگام نصب لقمه چنانچه فشار بیش از حد وارد شود که باعث شکسته شدن آن شود باید حتما آنرا با یک قطعه سالم عوض کنیم. مشاهده ویدیوهای پامیر آسانسور

انواع محصولات پامیر آسانسور

براکت آسانسور

انواع وزنه های تعادلی آسانسور شامل:

وزنه گالوانیزه

وزنه چدنی

براکت و لقمه آسانسور

براکت آسانسور متعلقات دیگه ای هم دارند که عبارتند از:

  • پشتبند
  • براکت
  • لقمه ریل آسانسور
  • پیچ و مهره

گفتنی است : به هنگام استعلام قیمت ریل پشتبند به همراه ریل آسانسور قیمت داده می شود.و مابقی به صورت جداگانه قیمت گذاری می شوند.برای اطلاع از قیمت سایر متعلقات ریل آسانسور با کارشناسان ما در تماس باشید یا از طریق واتساپ پیام دهید.

انواع لقمه و بست 

به طور کلی می توان لقمه ها را به دو دسته تقسیم بندی کرد:

  • لقمه پرسی
  • لقمه قالبی

ساختار لقمه ریل آسانسور از فولاد و یا چدن ساخته شده است.برای محاسبه لقمه در آسانسور بایستی ابتدا تعداد براکت را محاسبه نمود.برای محاسبه براکت تعداد ریل های مورد استفاده را در عدد ۳ ضرب می نمایند.بنابراین به ازای هر شاخه ریل از ۳ براکت استفاده می گردد.حال اگر تعداد براکت را در عدد ۲ ضرب کنیم.تعداد لقمه به دست می آید.

برای مثال در یک آسانسور ۷ توقف ۱۰ جفت ریل مورد نیاز است.بنابراین به ۳۰ جفت براکت و ۶۰ جفت لقمه نیاز داریم.منظور از جفت ریل های تی۵ و تی۹ است.که از ریل تی۵ برای هدایت وزنه تعادل و از ریل تی۹ برای هدایت کابین آسانسور استفاده می گردد. شما می توانید هر کدام از این قطعات را از ما تهیه کنید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای
مشاوره رایگان و استعلام قیمت